פיתוח אתרים

פיתוח אתרים

אתה נמצא פה: פיתוח אתרים > בלוג > קצת על Html5
עבודות אחרונות

אסתטיקה - המדריך הישראלי לאסתטיקה ויופי
פיתוח אתרים
פיתוח דף נחיתה לקבוצה ויצירת קוביות תוכן להצפה ב Wall של הקבוצה
תגיות פיתוח אתרים

קצת על Html5

buzz twittshare
פיתוח אתרים
אפל ואדובי נמצאים במאבק מתוקשר בתקופה האחרונה.
העניין הוא סביב חוסר התמיכה של מוצרי אפל (iphone, ipad) בקבצי פלאש. סטיב ג'ובס, מנכ"ל אפל, טוען שאין צורך יותר בפלאש ושהוא מתאים למשתמשי PC. נכון להיום, מרבית נגני הוידאו הם פלאשיים (כ 75%). אז איך הוא מתכוון להסתדר עם כל הצגת הוידאו ללא תמיכה בפלאש?
פשוט מאוד: HTML5. התקן החדש תומך בתגית חדשה <video> שדרכה ניתן להציג סרטון וידאו כמעט בכל פורמט. אגב, לא כל סרטון וידאו ניתן להציג גם אם הוא בפורמט שנתמך. הסרטון צריך להיות מקודד בפורמט H.264. גם כאן סטיב ג'ובס מרגיש מעודד כיוון שלפי נתוני האתר Encoding.com, כ 66% מכלל סרטי הוידאו הרשת כבר מקודדים בצורה זו.
מי שבאופן מוזר (או שלא?) נכנס למשחק התקשורתי הזה היא חברת מיקרוסופט, שעומלת בימים אלו על גרסה חדשה לדפדפן שלה (Explorer 9) שיתמוך בתקן HTML5 ודרכו ניתן יהיה להציג סרטוני וידאו ללא צורך בנגן פלאשי. מיקרוסופט הכריזה שהיא תתמוך רק בוידאו המקודד בפורמט H.264.
כדי לחזק את עמדתו, מוסיף סטיב ג'ובס שכלל הסרטונים שמוצגים ב Youtube מקודדים בפורמט H.264 והם מהווים כ 40% מכלל הסרטים ברשת.
כמפתחי אתרים, אנחנו צריכים לעמוד בסטנדרטים חדשניים, אבל תמיכה בגרסאת קודמות של דפדפנים (עד Exploere 8 כולל) תיצור את הדילמה הרגילה שתמיד מסתיימת באותה הצורה: עד שהרוב המוחלט לא עובר לעבוד עם דפדפים שתומכים בתקן HTML5 אין מה להיכנס לזה.
בינתיים, כדי להציג יכולות של התקן, שעוד עובר שינויים תוספות והורדות, ניתן להתרשם באתר: http://html5demos.com/.

טיפ: אם משהו לא עובד, כנראה שאתם משתמשים בדפדפן לא מתאים או לא מעודכן.